Iglaki w pojemnikach

Iglaki w pojemnikach, dlaczego nie? Sadzenie iglastych kompozycji w różnego rodzaju donicach jest ostatnio bardzo modne. Można do tego wykorzystać właściwie wszystkie pojemniki: ceramiczne, jeżeli są mrozoodporne, bo iglaki mogą zimować na zewnątrz, a także plastikowe. Można także wykorzystać drewniane osłonki, jaką pokazuje na filmie Witold Czuksanow.

[youtube]vqTiXc32tLE[/youtube]

Jeśli chodzi o sadzenie iglaków dotychczas potrzebnych było mnóstwo rzeczy: różnego rodzaju podłoża, nawozy. Teraz wszystkie te rzeczy można załatwić jednym. Mamy specjalne podłoże do sadzenia iglaków, w którym jest nawóz (i to taki który wystarcza na cały rok), a także wodnik, czyli stabilizator wilgoci.

Jeżeli nie masz takiego gotowego podłoża, to możesz wykorzystać wóczas taki zwykły substrat torfowy odkwaszony, który wsypujesz do pojemnika i poprostu dodajesz odpowiedni nawóz. Może to być nawóz typu Osmocote, który stosujemy tylko raz na wiosnę i później tylko podlewamy rośliny. Może to być nawóz, który działa 100 dni. A więc w ciągu sezonu nawozimy wiosną i latem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *