Jesienne nawożenie trawnika

trawnik jesieniąNawozy przeznaczone do jesiennego zasilania trawnika zawierają fosfor i potas, nie mają natomiast azotu. Warto je stosować, bo poprawiają kondycję roślin i sprawiają, że lepiej zimują. Nawet mniej odporne na mróz gatunki traw nie wymarzają, a trawnik już od wczesnej wiosny jest ładny i zielony.
Poza tym minerały zawarte w nawozie sprawiają, że wiosną rośliny mają zapewniony lepszy start. Jesienią nie wolno stosować zwykłych nawozów, które zawierają azot. Pobudza on rośliny do wzrostu i sprawia, że mają efektowne intensywnie zielone liście, ale znacznie gorzej zimują.
Najlepiej użyć gotowych, wieloskładnikowych nawozów mineralnych takich jak np. BIOPON. trawnik jesienny

Jeśli dysponujemy naturalnym nawozem w postaci kompostu, możemy go używać bez ograniczeń. Do sporządzania kompostu polecamy znakomity preparat BIOPON.
BIOPON_przyspiesza kompostowanie_m

Nawożenie trawnika kompostem poprawia strukturę gleby, dostarcza składników pokarmowych i pobudza życie mikrofauny.

Bardzo ważne jest usuwanie liści z powierzchni trawnika. Zapobiega to gniciu murawy podczas zimy. Zaniechanie tej czynności zaowocuje wiosną nieestetycznie wyglądającymi łysymi plackami. Warstwa pozostawionej materii organicznej sprzyja również rozwojowi niepożądanych chorób wywołanych przez grzyby.
1461Do prac tych polecamy grabie fiskars, gdzie kształt zębów uniemożliwia ich “zapychanie się”, co umożliwia skuteczną płynną pracę.

One Comment

Leave a Comment
  1. Testowałem ten nawóz i póki co nie znajduję nic lepszego. Godny polecenia za tę cenę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *