Lipiec w ogrodzie

W lipcu natężenie prac związanych z utrzymaniem ogrodu wyraźnie zmaleje. Wysokie temperatury, które będą miały miejsce w nadchodzącym miesiącu zdecydowanie zmniejszą aktywność ślimaków.

W wysokich temperaturach, jakich się spodziewamy w najbliższych tygodniach, zginą m.in. mszyce. Niestety w to miejsce pojawią się kolejni niechciani goście: komary ( już jest ich dużo – często efekt powodzi ) i przędziorki.

W tym sezonie do zwalczania komarów zarejestrowane są 2 preparaty ( z grupy ś.o.r. ) w opakowaniach hobbystycznych: Trebon Mega 10SC i Bagosel 100EC. Zabiegi tymi preparatami wykonujemy w przedziale 15 – 20 stopni.

Przędziorki zasiedlają wszystkie rośliny, a więc drzewa owocowe, uprawy warzywne i rośliny ozdobne. Z racji dużych szkód, które wyrządzają, nie powinniśmy bagatelizować problemu.

Przy doborze preparatu należy zwrócić uwagę na rejestrację ( są duże zmiany w porównaniu z rokiem 2009). Ważna jest też temperatura zabiegu. W przedziale 15 – 20 stopni najlepiej zastosować Talstar 100EC, Ortus 05SC lub Vertimec 018EC; w wyższych temperaturach Sanmite 20WP lub Magus 200SC.

Z racji upałów ważne jest nawożenie, a przede wszystkim podlewanie roślin. I to będzie w najbliższych tygodniach najważniejsza kwestia w pielęgnacji roślin. Warto także pamiętać o roślinach balkonowych. Podlewamy je codziennie rano najlepiej przygotowaną dzień wcześniej wodą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *