Mieczyki uroczą ozdobą Twojego ogrodu

Mieczyki to jedne z najbardziej lubianych i popularnych roślin ozdobnych. Moje ulubione. Czy Twoje również?

Cebulki mieczyków możesz sadzić od połowy kwietnia do połowy maja, gdy ustąpią przymrozki. Niska temperatura, bowiem, mogłaby zagrozić prawidłowemu rozwojowi rośliny. Stopniowe, najlepiej w odstępach dwutygodniowych,  sadzenie przedłuża okres kwitnienia mieczyków.

Najlepszą glebą dla tych uroczych kwiatów jest gleba o pH 6,5-7. Glebę kwaśną musisz jesienią wapnować. Mieczyki wymagają stanowisk słonecznych i najlepiej bezwietrznych. Pamiętaj też, że w czasie tworzenia się kwiatostanów rośliny te są bardzo wrażliwe na niedobór wody. Podlewaj mieczyki raz na cztery, pięć dni, nasycając ziemię na głębokość 25-30 cm.

Jak sadzić? Cebulkę zawsze sadź wierzchołkiem do góry. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebulek. Zazwyczaj jest to głębokość trzykrotnej wysokości cebulki mierzonej od podstawy do wierzchołka. Wyjątkiem od tej zasady jest, na przykład: lilia biała. Ją posadź płytko, na głębokości około 5-10 cm. Pamiętaj, że bulwy przed wysadzeniem dobrze jest zaprawić preparatem chemicznym grzybobójczym (możesz użyć: Grevit zaprawa 200 SL,  Topsin M 500SC, Zaprawa Kaptan Zawiesinowy 50WP). Uchroni to Twoje rośliny przed niemiłymi niespodziankami w okresie wegetacji.

Mieczyki mogą cieszyć Twoje oczy od połowy lipca, nawet do połowy września.

Tu znajdziesz cebulki mieczyków do nasadzeń wiosennych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *