Nie pozwól aby powódź zniszczyła twój ogród – radykalna pomoc dla roślin

Dla roślin w naszych ogrodach nastał kolejny trudny okres. Po długotrwałej śnieżnej zimie ( dużo wilgoci i niedobory tlenu ) włożyliśmy dużo wysiłku, pieniędzy i czasu aby nasze rośliny wróciły do zdrowia i dobrej formy.

Teraz w wyniku bardzo obfitych opadów deszczu, podtopień lub powodzi nasze rośliny mają znów potężny nadmiar wody i duże niedobory tlenu. Efekt tej sytuacji jest łatwy do przewidzenia: rośliny osłabną lub zginą. Z pewnością podejmiemy działania, których celem będzie przywrócenie dawnej świetności i wyglądu ogrodu. Do takich czynności należą:

1)     Usunięcie martwych roślin

2)     Po odejściach wód dezynfekcja położa. Do tego celu można użyć takie preparaty jek Trisep 210SL, Topsin M 500SC i inne

3)     Rośliny, które można uratować podlać preparatem Starter Plus ( przywraca wigor roślinie i minimalizuje jej szok po niekorzystnych warunkach )

4)     Podlanie preparatem Topsin M 500SC lub Proplant 722SL w celu zabezpieczenia korzeni przed procesami gnicia

5)     Oprysk roślin preparatem Asahi SL w celu przywrócenia odpowiedniej formy roślinie i sprowokowanie jej wzrostu

6)     Nawożenie roślin. Przed rozpoczęciem nawożenia wskazana analiza gleby. Czynność ta wskazana w przypadku powodzi na ogrodzie. Woda, która zalała ogród mogła nanieść nawozy np. z pól i nasze nawożenie mogłoby zaszkodzić roślinom.

7)     Należy pamiętać, że nasze rośliny będą przez pewien czas osłabione. Dlatego należy szybko reagować w przypadku pojawienia się szkodników i chorób grzybowych.

8)     Począwszy od połowy sierpnia wzmacniać rośliny nawozami jesiennymi.

Pozdrawiam,

Bogdan Stachulec

Specjalista ds. Sprzedaży ŚOR

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *