Sierpień w ogrodzie

W sierpniu zaczynają się większe niż w ubiegłych miesiącach zbiory warzyw i owoców przeznaczonych przede wszystkim do spożycia. Pogoda w tym roku tak się układa, że jest jeszcze wyjątkowo dużo owadów (mszyce, opuchlaki, mrówki, osy i szerszenie oraz komary) i chorób grzybowych.

W celu ochrony zbiorów może pojawić się konieczność wykonania większej ilości zabiegów chemicznych. Przy doborze preparatów szczególną uwagę należy zwrócić na karencję. Ponadto dużą uwagę należy zwrócić na nawożenie i podlewanie. Na wiśniach zaraz po zbiorach warto wykonać oprysk Kaptanem Zawiesinowym 50WP na gorzką zgniliznę owoców, która w tym roku mocno poraziła uprawy i znacznie obniżyła ilość i jakość owoców.

Pod koniec sierpnia zaczną kwitnąć kwiaty jesienne. W przypadku wystąpienia chorób grzybowych lub owadów szkodliwych szczególną uwagę zwrócić na prewencję na pszczoły ( okres zapobiegający zatruciu ).

Opady deszczu i niezbyt wysoka temperatura zaczną ponownie sprzyjać ślimakom. W celu ich zwalczenia warto użyć m.in. Glanzit 06GB, Snacol 05GB i inne.

Pod koniec miesiąca zaczynamy nawożenie jesienne. Dotyczy to przede wszystkim trawników, iglaków i roślin ozdobnych wieloletnich. Warunki pogodowe w tym roku bardzo osłabiły rośliny i trzeba je odpowiednio przygotować do zimy.

Pod koniec miesiąca warto zwrócić uwagę na gryzonie takie jak myszy, szczury, nornice itp. W przypadku pojawienia się stosować zalecane środki np. Rat Killer Perfekt ( myszy, szczury ) lub Normix AT-GR ( nornice ).

3 Comments

Leave a Comment
  1. Ponawiam pytanie.
    Kret na dobre zadomowił się w moim ogrodzie, a zostawiane przez niego kopce wyglądają bardzo nieestetycznie. Próbowałem już wielu metod wykurzenia tego gryzonia, jednak wszystko działa tymczasowo, a kret po czasie i tak wraca na miejsce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *