Udane wschody i sadzonki w warunkach domowych

miniszklarenka Jeśli chcesz zapewnić sobie wysokiej jakości rozsady warzyw i kwiatów albo uzyskać ukorzenione sadzonki z liści, to warto skorzystać ze specjalnej miniszklarenki. Jest to wygodny sposób na to, żeby uzyskać z nasion małą roślinę, która później pójdzie do gruntu, do ogrodu i dzięki temu szybciej można osiągnąć udany plon.

Zapewnisz takim wschodzącym nasionom odpowiednie warunki wilgotnościowe. Nasiona mają odpowiednią wilgotność, przez co w 100% można powiedzieć, że będą kiełkować. Wschody będą wyrównane, nie będzie odpadów.

Kiedy już te nasiona kiełkują, miniszklarenki zagwarantują dobre, równomierne oświetlenie. Utrzymywana jest też odpowiednia temperatura. Cały czas jest ona jednakowa. Nie ma przeciągów i dzięki temu nasiona nie są narażone na spadki temperatur.

Dzięki tym wszystkim optymalnym warunkom, nasiona kiełkują szybciej i roślina szybciej rośnie.

Miniszklarenkę możesz stosować jako wysiew do inspektu. Szczególnie na ciężko wschodzące nasiona. Możesz wysiewać warzywa i zioła.

Czyli nawet jeżeli nie masz ogrodu, to dzięki miniszklarence możesz mieć taki ogród w domu. I to przez cały rok.

W warunkach domowych możemy wysiewać zioła. Bardzo szybko uzyskasz świeże rośliny do różnych eksperymentów kulinarnych.

W mini szklarenkach możesz tworzyć własne kompozycje roślin. Możesz potrenować robienie sadzonek iglaków ogrodowych, czy też krzewów liściastych.

Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, możesz na przykład uzyskać sadzonki fikusa, czy fiołków. Sadzonki robisz wówczas z liścia. Aby zrobiły się z niego sadzonki kolejnych roślin, taki liść musi mieć bardzo dobre warunki. Dzięki takim szklarenkom możesz to właśnie mu dać. W ten sposób wyhodujesz nowe rośliny, które później z powodzeniem pięknie będą rosnąć w Twoim domu.

One Comment

Leave a Comment
  1. Bardzo wygodne są te miniszklarenki. Jednakże trzeba przed zakupem wiedzieć, że zanim je już zapełnione podłożem posadowimy na parapecie musimy do nich dokupić (lub zrobić sobie np ze sklejki) sztywną podstawkę odpowiedniej wielkości, bo produkt jest wykonany z wyjątkowo cienkiego plastiku, który może jeden sezon wytrzyma, ale już po jednym sezonie staje się kruchy i bardzo łamliwy (fatalna, tandetna jakość użytego surowca). Korzystam z nich od lat i zawsze jest ten sam problem, zwłaszcza przy wysadzaniu siewek.

    Pozdrawiam minorowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *