Wygraj wojnę z chwastami

Już  niedługo rozpoczniesz zapewne coroczną wojnę z chwastami, bo któż z nas jej nie prowadzi? Mnie każdej wiosny męczy widok żółtych mleczy i dmuchawców na moim wielkim trawniku. Jak co roku wypowiadam im wojnę…, ale nie jestem konsekwentna. A w tej walce konsekwencja to podstawa sukcesu.

W dzisiejszych nowoczesnych czasach nie brak preparatów, które pomogą nam tę wojnę wygrać. Są to środki chemiczne z grupy herbicydów. Do wyboru mamy preparaty selektywne i nieselektywne, które używamy w zależności od celu, jaki chcemy osiągnąć.

Gdy marzy nam się piękny trawnik bez mniszka, babki, czy też koniczyny, to zastosujmy środki selektywne. Ich zadaniem jest wytępienie chwastów dwuliściennych, a ochrona jednoliściennej trawy. Te preparaty zrobią porządek właśnie z tymi nielubianymi intruzami na naszych trawnikach. Możesz wybrać taki preparat wśród wielu proponowanych na rynku ogrodniczym np. Aminopielik, Biofix

Dla tych, którzy jeszcze trawnika nie założyli, przyda się zapewne preparat Avans albo Casoron.

Preparatów tych użyjemy po przygotowaniu ziemi pod trawnik, ale zanim jeszcze wysiejemy jej nasiona. Dzięki takiemu działaniu oszczędzimy sobie sporo pracy, gdy już wzejdzie pierwsza trawa, bo chwastów na nowym trawniku będzie zapewne dużo mniej.

Gotowy do użycia preparat w spryskiwaczuDla tych najbardziej zapracowanych, którzy maja mało czasu na pielenie grządek i do tego jeszcze nie lubią bawić się przygotowywaniem mieszanek chwastobójczych, polecam gotowy do użycia, nie wymagający rozcieńczania preparat Roundup.

Jest on od razu przystosowany do użycia, we właściwej proporcji w praktycznym spryskiwaczu. Więc jak masz mało czasu na takie zabiegi, to zostaw go sobie w ogródku pod ręką i w krótkiej wolnej chwili pryskaj zachwaszczone miejsca w ogrodzie.

4 Comments

Leave a Comment
  1. Czy są środki chemiczne aby zniszczyć trawę wyrastającą w roślinach dwuliściennych.

  2. Czy ten preparat nie zniszczy świeżo wysianej trawy, która wschodzi?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *